Jak ruský prezident Putin chrání své biomateriály, včetně léčby tělesných buněk

Agenti ruské Federální gardové služby (FSO) doprovázející Vladimira Putina v zahraničí sbírají prezidentovu moč a výkaly do sáčků a doručují je do Moskvy ve speciálním kufru, píše Paris Match. Putinova osobní stráž to pravděpodobně dělá proto, aby utajila informace o prezidentově případné nemoci.

Možná je ale tento zvláštní systém konspirace zařízen poněkud jinak a všechny tajné látky jsou okamžitě na místě zničeny. A jako první o tom informoval svět poněkud nečekaný zdroj.

V únoru 2020 byla slavná americká komediální herečka Julia Louis-Dreyfusová hostem pořadu The Late Show with Stephen Colbert. Propagovala nově uvedený film Sjezd z kopce, v němž si zahrála hlavní roli. Když herečka hovořila o jeho natáčení v Rakousku, vzpomněla si na prohlídku Uměleckohistorického muzea ve Vídni, kterou pro filmový štáb uspořádala. Během této prohlídky pracovníci muzea Louis-Dreyfusové řekli, že před jejich návštěvou tam přijel ruský prezident Putin. Prozradili, že mu museli před muzeem zřídit speciální soukromou toaletu, kterou mohl použít, když potřeboval.

A Putin používá stejnou “porta-potty”, jak ji nazval Louis-Dreyfus, i na cestách a na palubě svého letadla, uvedli pracovníci muzea. “Jako kdyby nás ty jeho s*ačky tak zajímaly!” dodal. Louis-Dreyfusová na toto téma žertovala a přirovnala Putina k doktoru Zlému. Dodala také, že kvůli Putinovi byly ze sálů muzea odstraněny všechny čerstvé květiny.

Putin byl 5. června 2018 na jednodenní návštěvě Rakouska. Z dnešního pohledu to vypadá ironicky, ale cesta byla načasována na 50. výročí zahájení vývozu ruského plynu do Rakouska. Během cesty Putin navštívil Muzeum dějin umění ve Vídni. Společně s rakouským prezidentem ruský prezident v renomovaném vídeňském muzeu zahájil výstavu “Plátna starých mistrů z Ermitáže”. Slavnost sponzorovaly ruský státní Gazprom a rakouská ropná a plynárenská společnost OMV.

 

Jeden z Putinových známých, který s ním v minulosti spolupracoval, v rozhovoru pro Faridaily poznamenal, že praxe brát si na zahraniční cesty toaletu je stará a ruský vůdce to dělá od počátku své vlády. Při cestách po Rusku mají jeho strážci možnost v případě potřeby Putinovo používané zařízení vyklidit; v zahraničí to není vhodné. Na normandském summitu v Paříži v roce 2019 napočítal zpravodaj BBC Jonah Fisher šest členů ochranky, kteří Putina doprovázeli na toaletu.

 

Zdroj FD také prozradil, že pokud se Putin na nějaké akci napije z jiného než svého hrnku (ačkoli přinejmenším v posledních letech pije většinou jen ze svého slavného termohrnku), jeho ochranka dbá na to, aby mu tento hrnek nikdo nevzal. “Pak se buď důkladně vytře a odstraní se všechny stopy, nebo se odnese. Sledují se také otisky prstů, jestli se něčeho nedotkl,” říká. Podle něj jsou prezidentovy biomateriály chráněny jako přísně tajné informace.

“Přístup k nim vám dá spoustu informací: můžete rozluštit DNA člověka, zjistit predispozice k dědičným chorobám – například k Parkinsonově a Alzheimerově chorobě -, zda je nyní nemocný a jaké bere léky, jaké léky na něj působí, nemluvě o hledání vzdálených příbuzných nebo nemanželských dětí. To je obrovské pole pro manipulaci,” vysvětluje Putinův známý a zároveň dodává, že mnozí západní lídři také na služebních cestách nepoužívají hotelové toalety.

DNEŠNÍ TRENDY

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image

© 2024 Deponativ.info - Blogy
Deponativ Blogy na sítích: Deponativ | Signal | Telegram | MeWe | VK | Youtube | Seznam | RSS