Pondělí, 25 září, 2023
8.7 C
Prague
Pondělí, 25 září, 2023
8.7 C
Prague

Jak ruský prezident Putin chrání své biomateriály, včetně léčby tělesných buněk

Deponativ.infoBlogyJak ruský prezident Putin chrání své biomateriály, včetně léčby tělesných buněk

Přidat komentář

Sledovat novinky na Signalu

Agenti ruské Federální gardové služby (FSO) doprovázející Vladimira Putina v zahraničí sbírají prezidentovu moč a výkaly do sáčků a doručují je do Moskvy ve speciálním kufru, píše Paris Match. Putinova osobní stráž to pravděpodobně dělá proto, aby utajila informace o prezidentově případné nemoci.

Možná je ale tento zvláštní systém konspirace zařízen poněkud jinak a všechny tajné látky jsou okamžitě na místě zničeny. A jako první o tom informoval svět poněkud nečekaný zdroj.

V únoru 2020 byla slavná americká komediální herečka Julia Louis-Dreyfusová hostem pořadu The Late Show with Stephen Colbert. Propagovala nově uvedený film Sjezd z kopce, v němž si zahrála hlavní roli. Když herečka hovořila o jeho natáčení v Rakousku, vzpomněla si na prohlídku Uměleckohistorického muzea ve Vídni, kterou pro filmový štáb uspořádala. Během této prohlídky pracovníci muzea Louis-Dreyfusové řekli, že před jejich návštěvou tam přijel ruský prezident Putin. Prozradili, že mu museli před muzeem zřídit speciální soukromou toaletu, kterou mohl použít, když potřeboval.

A Putin používá stejnou “porta-potty”, jak ji nazval Louis-Dreyfus, i na cestách a na palubě svého letadla, uvedli pracovníci muzea. “Jako kdyby nás ty jeho s*ačky tak zajímaly!” dodal. Louis-Dreyfusová na toto téma žertovala a přirovnala Putina k doktoru Zlému. Dodala také, že kvůli Putinovi byly ze sálů muzea odstraněny všechny čerstvé květiny.

Putin byl 5. června 2018 na jednodenní návštěvě Rakouska. Z dnešního pohledu to vypadá ironicky, ale cesta byla načasována na 50. výročí zahájení vývozu ruského plynu do Rakouska. Během cesty Putin navštívil Muzeum dějin umění ve Vídni. Společně s rakouským prezidentem ruský prezident v renomovaném vídeňském muzeu zahájil výstavu “Plátna starých mistrů z Ermitáže”. Slavnost sponzorovaly ruský státní Gazprom a rakouská ropná a plynárenská společnost OMV.

 

Jeden z Putinových známých, který s ním v minulosti spolupracoval, v rozhovoru pro Faridaily poznamenal, že praxe brát si na zahraniční cesty toaletu je stará a ruský vůdce to dělá od počátku své vlády. Při cestách po Rusku mají jeho strážci možnost v případě potřeby Putinovo používané zařízení vyklidit; v zahraničí to není vhodné. Na normandském summitu v Paříži v roce 2019 napočítal zpravodaj BBC Jonah Fisher šest členů ochranky, kteří Putina doprovázeli na toaletu.

 

Zdroj FD také prozradil, že pokud se Putin na nějaké akci napije z jiného než svého hrnku (ačkoli přinejmenším v posledních letech pije většinou jen ze svého slavného termohrnku), jeho ochranka dbá na to, aby mu tento hrnek nikdo nevzal. “Pak se buď důkladně vytře a odstraní se všechny stopy, nebo se odnese. Sledují se také otisky prstů, jestli se něčeho nedotkl,” říká. Podle něj jsou prezidentovy biomateriály chráněny jako přísně tajné informace.

“Přístup k nim vám dá spoustu informací: můžete rozluštit DNA člověka, zjistit predispozice k dědičným chorobám – například k Parkinsonově a Alzheimerově chorobě -, zda je nyní nemocný a jaké bere léky, jaké léky na něj působí, nemluvě o hledání vzdálených příbuzných nebo nemanželských dětí. To je obrovské pole pro manipulaci,” vysvětluje Putinův známý a zároveň dodává, že mnozí západní lídři také na služebních cestách nepoužívají hotelové toalety.

Nejzajímavější trendy dnes

KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

BIBLE

Další verš

DALŠÍ NOVINKY

PRÁVĚ PROHLÍŽENÉ

Přejít k navigační liště