“Trest smrti pro miliony”: nová iniciativa Globální očkovací pas, globální pronásledování neočkovaných

Deponativ na Signalu Přidat na Seznam

“Trest smrti pro miliony”: WHO a EU zahajují novou iniciativu globálního očkovacího pasu
Technologický expert doktor Michael Rectenwald řekl serveru The Defender, že systém digitálních pasů pod rouškou zachování svobody “znamená omezení pohybu a života pro neočkované a nucení očkovaných k účasti na životě”.

Světová zdravotnická organizace (WHO) a Evropská komise – výkonná složka Evropské unie (EU) – v pondělí zahájily “průlomové partnerství v oblasti digitálního zdraví”, které znamená zahájení činnosti globální sítě WHO pro certifikaci digitálního zdraví (GDHCN) s cílem podpořit celosvětově interoperabilní digitální očkovací pas.

Začátkem tohoto měsíce WHO přijme digitální certifikační systém EU COVID-19, “aby vytvořila globální systém, který pomůže usnadnit globální mobilitu a ochránit občany na celém světě před současnými i budoucími zdravotními hrozbami, včetně pandemií”. Pondělní oznámení WHO a Evropské komise.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus novou dohodu ocenil:
“Cílem nových digitálních zdravotnických produktů, které jsou ve vývoji, je pomoci lidem na celém světě získat kvalitní zdravotní služby rychleji a efektivněji.”

Odborníci, kteří hovořili s The Defender, však uvedli, že důsledky takového systému pro lidskou svobodu a svobodu pohybu jsou důvodem k obavám.
Nezávislý novinář James Roguski sdělil serveru The Defender, že WHO nečeká na úspěšné ukončení těchto jednání, aby mohla realizovat iniciativy, jako je globální digitální očkovací pas.

Řekl: “Oznámení WHO a Evropské komise o zahájení partnerství v oblasti digitálního zdraví nebylo překvapením. Jen před více než měsícem WHO v tichosti prozradila, že pracuje na ‘zprovoznění’ právě toho, o čem se ‘diskutovalo’.
“Je to jen jeden příklad, který jasně ukazuje, že supertajná “jednání” týkající se Mezinárodních zdravotnických předpisů (IHR) jsou šarádou.”

Michael Rectenwald, Ph.D., autor knihy “Google Archipelago: (The Digital Gulag and the Simulation of Freedom), řekl serveru The Defender, že systém digitálních pasů pod rouškou zachování svobody “znamená omezení pohybu a života pro neočkované. A nucené očkování pro účast na životě”.

Oznámení o spolupráci mezi WHO a Evropskou komisí přišlo jen několik dní po skončení každoročního Světového zdravotnického shromáždění (WHA).

Na letošním zasedání sice nebyla dokončena pandemická smlouva a změny IHR, ale vysocí představitelé WHO varovali před rizikem budoucí pandemie a šíření smrtelné “nemoci X” a vyjádřili potřebu “omezit osobní svobody” během budoucích mimořádných zdravotních situací.

EU je silným zastáncem digitálních očkovacích pasů, které byly pro její členské státy poprvé spuštěny koncem roku 2020 – současně se zavedením vakcín COVID-19 – pod názvem “Green Pass”. Zkušenosti EU s digitálními pasy jsou popsány v pondělním oznámení, v němž se uvádí: “Vakcinační pasy se používají pro všechny typy očkovacích průkazů:

“Jedním z klíčových prvků práce Evropské unie v boji proti pandemii COVID-19 byly digitální certifikáty COVID-19. Aby EU usnadnila volný pohyb v rámci svých hranic, rychle zavedla interoperabilní certifikáty COVID-19.

“Na základě technologií a standardů s otevřeným zdrojovým kódem umožnil také připojení zemí mimo EU, které vydávají certifikáty… a stal se tak nejrozšířenějším řešením na světě.”

Roguski sdělil serveru The Defender, že EU byla také jedním z nejsilnějších zastánců pasů očkovacích látek během probíhajících jednání o “pandemické smlouvě” WHO a změnách IHR.

“Opravdu chtějí globální digitální zdravotní certifikát,” řekl Roguski v březnu listu The Defender. “Především to přichází z Evropské unie.”

Pandemické pasy jsou rozsudkem smrti pro miliony lidí
Podle Roguskiho předložila EU během jednání o změnách IHR návrhy, jejichž cílem je “standardizovat” zavádění globálního digitálního zdravotního certifikátu.

Česká republika požadovala, aby cestující vyhledávali formuláře “obsahující informace týkající se místa určení cestujícího”, nejlépe v digitální podobě, pro účely vyhledávání kontaktů.

Navrhli také, aby Lékařské shromáždění WHO ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro civilní letectví [ICAO] … a dalšími příslušnými organizacemi přijalo požadavky, které musí splňovat dokumenty v digitální nebo papírové podobě, pokud jde o interoperabilitu platforem informačních technologií, technické požadavky na zdravotnické dokumenty a ochranná opatření ke snížení rizika zneužití a padělání.

WHO uvádí ICAO jako oficiálně uznanou “zúčastněnou stranu”.

Česká republika a EU navrhly dokumentaci nejen pro očkování, ale také pro “potvrzení o testování a potvrzení o vyléčení” v případech, “kdy dosud není k dispozici očkování nebo profylaxe proti nemoci spojené s mimořádnou událostí mezinárodního významu pro veřejné zdraví”.

Plány WHO GDHCN se připravují přinejmenším od srpna 2021, kdy WHO 27. srpna 2021 zveřejnila dokument s názvem Digitální dokumentace certifikátů COVID-19: stav očkování: technické specifikace a pokyny pro implementaci.

Rámec GDHCN byl zařazen na program letošního zasedání WHA, kterého se zúčastnili např:
Sekretariát vypracoval pokyny SMART (standards-based, machine-readable, adaptive, requirements-based and testable) pro digitální dokumentaci certifikátů COVID-19, které zahrnují doporučení týkající se požadavků na data, digitální funkce, etiku a architekturu důvěryhodnosti.

WHO rovněž oznámila úspěšné dokončení “technické studie proveditelnosti vytvoření federální globální důvěryhodné sítě”, která testovala schopnost interoperability zdravotnického obsahu a důvěryhodnosti.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here