V rozhovoru s izraelskými úřady zajatí teroristé Hamasu prozradili, jak dostali rozkazy od vůdců organizace „očistit“ kibuce (izraelské komunity) vražděním Židů a odváděním rukojmích zpět do Gazy

Deponativ na Signalu Přidat na Seznam

Záběry zveřejněné Izraelskými obrannými silami (IDF) týkající se výslechů zajatých teroristů Hamasu odhalily, že islamistickým ozbrojencům bylo přislíbeno 10 000 dolarů a byt pro každého Izraelce, kterého vzali jako rukojmí během teroristického útoku 7. října.

“Měli jsme rozkaz vyčistit domy, zabít a unést co nejvíce lidí,” řekl IDF jeden zadržený střelec.

“Kdo přivede uneseného, dostane stipendium,” prozradil, a když byl dotlačen k výši odměny pro izraelské rukojmí, odpověděl: “Byt a 10 000 dolarů.”

Zveřejněné záběry ukazují svědectví několika zajatých teroristů, kteří vyprávějí o zvěrstvech spáchaných na izraelské půdě začátkem tohoto měsíce, po nichž bylo ve svých domovech zabito přes 1300 izraelských civilistů.

Odhalili hrůzy, které se odehrály, a rozkazy, které jim dali vůdci Hamasu, a podrobně popsali útoky na muže, ženy a děti.

Zatímco někteří tvrdí, že jejich rozkazem bylo unést civilisty, jiní byli ve svých odpovědích upřímnější a přiznali se ke znásilňování a stětí nevinných a zabíjení dětí.

„Do kibucu jsme dorazili s džípy. Otevřeli jsme domy a pokoje. A začali jsme útočit pokoj po pokoji, jeden po druhém,“ řekl jeden úřadům.

“Ale co jsi dělal v těch pokojích?” zeptal se.

“Házeli jsme granáty a zahájili palbu…”

“Jaký byl cíl?”

“Zabij,” odpověděl.

Další střelec připustil, že jeho rozkazy byly „infiltrovat“ a „dobýt“ izraelské komunity. Když byl naléhán na to, co to znamená, řekl úřadům, že jeho příkazy nebyly únosy, ale „vyprázdnění domů“ a „zabít“.

Jeden terorista vyprávěl, jak narazil na neozbrojeného civilistu, kterého „dvakrát nebo třikrát“ střelil do hrudi a zabil psa jiné ženy, kterou zastřelil jiný útočník.

“Zastřelil jsem starou ženu a zapálili jsme domy,” řekl další zajatý bojovník Hamásu. Když se ho zeptali, s kým ještě byl a kdo vraždil civilisty, jmenoval dalšího bojovníka, který zabil muže ve věku 40 let. Na otázku, co tato oběť dělala, když byla zabita, odpověděl: “Zaléval rostliny.”

Svědectví jsou v souladu s popisy novinářů, kteří viděli syrové záběry z útoků na promítání pořádaném IDF v Tel Avivu v pondělí.

David Patrikarakos, zahraniční korespondent zpravodajského serveru UnHerd, uvedl, jak viděl obrázky „popálených dětí – tak malých, že je můžete chovat v ohybu paže“, které byly zabaleny do přikrývek, které se obvykle dávají novorozencům.

Jiné záběry, o kterých novináři informovali, ukazovaly, jak se jeden terorista Hamásu chlubí svým rodičům, jak zabil 10 Židů, a informoval je o této zprávě na mobilním telefonu ukradeném matce, kterou před několika minutami zavraždil.

Mluvčí izraelské vlády Eylon Levy prozradil, že promítání bylo schváleno izraelskou vládou, protože bylo nutné prokázat rozsah masakru, o kterém tvrdil, že jej někteří v mainstreamových médiích zpochybňují.

„Jsme svědky fenoménu podobného holocaustu, který se odehrává v reálném čase, zatímco lidé zpochybňují velikost zvěrstev, která Hamás na našem lidu spáchal,“ řekl v neděli novinářům.

Zdroj: 1


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here