Již v roce 2016 WEF potvrdilo, že nový světový řád bude ve znamení multipolarity. Současné štěpení světa tak není nijak náhodné, zcela jistě bylo plánováno – včetně konce hegemonie USA a dolaru.

Zdá se tedy, že nový multipolární svět již bude mít dvě centra. Stávající v USA by mělo i nadále pokračovat, zejména v případě, že se po volbách v roce 2024 nepodaří zlikvidovat Deep state a jeho vliv na celosvětovou politiku.

Druhé centrum, které však zřejmě sdruží mnohem víc zemí, bude v Číně. Jenže co se globalistické politiky týká, tak v zásadních bodech si budou obě strany souznít.

To bylo  znát nejen za covidismu, ale v poslední době také na souznění politiků na summitu G20 při dohodě o zavádění mezinárodních očkovacích pasů či při zavádění programovatelné digitální měny, což je oblast, ve které je Čína napřed.

Možná někoho z vás udiví, že další summit bude právě v Číně. Ale to je naopak docela očekávané, protože čínskou pobočku ještě donedávna vedl Schwabův syn, jehož manželka je Číňanka.

V budoucnu tak podle všeho budou již pravidelně zimní summity ve Švýcarsku a letní v Číně.

Konference WEF se koná ve spolupráci s Komunistickou stranou Číny.

Vzhledem k tomu, že se globální mocenská centra nadále proměňují v multipolární prostředí, Klaus Schwab se rozhodl zdvojnásobit svou sázku, že Peking bude mít nejlepší pozici, aby mohl těžit z této měnící se politické dynamiky.

Nyní tak Světové ekonomické fórum (WEF) zvyšuje svou významnou přítomnost v Číně obnovením „letního Davosu“ v červnu.

„Globální ekonomika je v klíčovém okamžiku transformace,“ stojí v prohlášení WEF. „Zavedené obchodní a průmyslové modely byly nejen zpochybněny pandemií COVID-19, ale nyní jsou testovány více konkurenčním geopolitickým a geoekonomickým prostředím.“

Na webu se dále uvádí:

„V reakci na toto měnící se prostředí se Světové ekonomické fórum vrací ke své tradici ‚letního Davosu‘ tím, že pořádá 14. výroční setkání nových mistrů v Tianjinu v Čínské lidové republice. Setkání svede dohromady více než 1500 globálních lídrů z byznysu, vlád, občanské společnosti, mezinárodních organizací, inovátorů a akademiků v době, která je klíčová pro globální ekonomické oživení.“

Letní Davos, jehož cílem je zprostředkovat partnerství mezi nadnárodními společnostmi a Čínskou komunistickou stranou (ČKS), funguje pod dohledem Západu již 14 let. Kdysi malá akce nazvaná „Summer Davos“ se stala povinnou akcí pro společnosti z Fortune 500.

Vloni v září WEF oznámila, že její čínská pobočka nyní zaměstnává více než 40 zaměstnanců na plný úvazek, což je významný nárůst oproti předchozím letům.

Tato zpráva přišla v rámci tiskové zprávy, která upozornila na jmenování Liminga Chena, čínského obchodního manažera, předsedou a hlavním představitelem kanceláře Světového ekonomického fóra v Pekingu. Čínskou kancelář dosud vedl Olivier Schwab, syn zakladatele WEF Klause Schwaba.

WEF také vynakládá značné prostředky na zvýšení své přítomnosti na čínských platformách sociálních médií TikTok, WeChat a Weibo, které jsou v souladu s cenzurou (asi podobně jako sociální sítě v EU).

Čínská vláda dlouhodobě udržuje úzké vztahy s WEF, jehož vůdci jsou ideologicky spojeni s ČKS, protože obě strany obhajují podobný model vlády. Zakladatel WEF Klaus Schwab nazval tento model vládnutí „kapitalismem stakeholderů“, i když s kapitalismem nemá nic společného.

WEF a ČKS jsou propojeny na nejvyšší úrovni. V roce 2018 udělila ČKS Klausu Schwabovi prestižní medaili přátelství za reformu Číny, což je nejvyšší ocenění udělované nečínským státním příslušníkům, kteří prosazují priority ČKS v zahraničí…

Tolik ve zkratce o summitu, který se chystá na léto. Také tam se jistě sjedou účastníci z celého světa. V případě, že mezi pozvanými budou i čeští nebo slovenští politici, tak seznam účastníků zde samozřejmě předem zveřejním jako tomu bylo i v případě davoského setkání….