G. Orwell napsal knihu s názvem “1984” a netušil, jak moc se její obsah bude v dnešní době podobat realitě. Je o světě řízeném totalitní mocí, před níž není úniku.

Záložní zdroj videa

Je o principech, jak funguje “politika” řízená ze zákulisí mafií, oligarchy a koncerny, když se jedinou hodnotou a kritériem existence lidského společenství – stává ZISK na účtu mocných.

Kniha popisuje život obyvatelů ovládaných a sledovaných diktátorskou silou zvanou „Velký bratr“ a tvrdě trestanými i v případě, že se dopustí jen nevhodné myšlenky proti režimu. Je o autocenzuře a o diktátu jednoho názoru.

Individuální přístup k vlastní existenci, projevování názorů neschválených Stranou, která společnosti vládne, jakýkoliv odlišný krok v životě, jenž je předem nalinkován, není možný. I přesto se v této fiktivní zemi naleznou jedinci, kteří nevěří propagandě a vůči zastrašování jsou odolní.

Naše zkušenost se systémem, s politiky a s korporacemi je v mnohém velmi podobná. Boj o vodu s Velkým bratrem v ČR začal již po roce 1993. Lidé to netuší a ani netuší, že to netuší.