Evropská unie (EU) nyní čelí až 10 letům „strašné zimy“  díky zelené agendě bloku, která donutila mnoho jejích členských států silně spoléhat na ruský plyn.

Belgická ministryně energetiky Tinne Van der Straeten uvedla, že příštích několik let až deset let zim v Evropě bude „tak špatných“, pokud EU nepřistoupí k urychlenému omezení cen plynu.

“Příští zima bude hrozná, pokud se nic neudělá,” uvedl Van der Straeten na Twitteru. “Musíme jednat u zdroje, na evropské úrovni, a pracovat na zmrazení cen plynu.” Dále uvedla, že je třeba přezkoumat evropský systém tvorby cen elektřiny.

„Elektřina se dnes vyrábí za cenu, která je mnohem nižší než cena, za kterou se prodává elektřina a plyn. Mezi výrobními náklady a prodejní cenou již neexistuje žádná vazba,“ upozornila.

Ceny plynu raketově vzrostly a nyní jsou rekordně vysoké kvůli válce na Ukrajině, která vyvolala řadu západních sankcí vůči Rusku. Vzhledem k tomu, že mnoho evropských zemí je závislých na ropě, na kterou Kreml uvaluje embargo, ceny elektřiny na celém kontinentu rovněž prudce vzrostly.

Úřady varovaly před velkými problémy, kterým budou národy v rámci bloku čelit v nadcházejících měsících.

Mezitím francouzský prezident Emmanuel Macron označil současný výskyt za „konec hojnosti“. Vládní představitelé vyjádřili obavu, že by občané mohli na toto prohlášení reagovat špatně.

Odborníci varovali před možným pouličním násilím, které vypukne v důsledku očekávaných finančních potíží nadcházející zimy. V Německu bigwigy předpovídají možnost plynových nepokojů a také vzestup pravicového populismu v reakci na léta politického špatného řízení ze strany současné vládnoucí třídy.

Rumunský poslanec Cristian Terhes veřejně obvinil současnou situaci z politik zelené agendy EU . Ty podle něj zabránily bloku stát se energeticky nezávislým a zanechaly takové, jako je Německo, posílající do Ruska miliony za plyn i přes pokračující válku na Ukrajině.

„Tito evropští byrokraté nejsou řešením, ale příčinou mnoha problémů, kterým EU čelí, a hluboce ničivá energetická krize je toho jen důkazem,“ řekl.

Francouzský premiér varuje, že palivo bude ve Francii tuto zimu přidělováno, protože Rusko omezí dodávky plynu

Francouzská premiérka Élisabeth Borneová nedávno varovala, že palivo bude letos v zimě na příděl, protože Rusko snížilo množství plynu, které posílá francouzské energetické společnosti Engie. (Související: Ruský plyn již neteče do Francie – příděl energie pro zbytek Evropy brzy na cestě)

Náhlé snížení dodávek bylo údajně způsobeno „neshodou mezi stranami o uplatňování smluv“.

„Engie již zajistila objemy nezbytné k zajištění dodávek svých zákazníků a pro své vlastní potřeby a zavedla řadu opatření k výraznému snížení přímých finančních a fyzických dopadů, které by mohly vyplývat z přerušení dodávek plynu ze strany Gazpromu,“ uvedl tisk. uvedeno propuštění od společnosti.

Přesto Borne požádal průmysl, aby udělal vše, co je v jejich silách, pro snížení jejich používání.