Závislost AI a Edge – fotka na Flickriveru

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates se rozešel se stovkami vědců AI a technologických vůdců a postavil se proti celosvětové pauze ve vývoji silné umělé inteligence. Softwarový magnát řekl agentuře Reuters, že věří, že technologie přinese “ obrovské výhody. ” 

“ Nemyslím si, že požádám jednu konkrétní skupinu, aby pozastavila řešení problémů, ” Gates řekl agentuře Reuters v úterý, týden poté, co více než 1 000 vědců, vědců a technologických vůdců podepsalo otevřený dopis požadující šestiměsíční moratorium na “ obří AI experimenty. ”

“ Opravdu nechápu, kdo říká, že by se mohl zastavit, a souhlasila by každá země na světě, že se zastaví, a proč zastavit, ” Gates pokračoval. “ Je zřejmé, že pro tyto věci existují obrovské výhody … co musíme udělat, je identifikovat složité oblasti, ” dodal.

Otevřený dopis, jehož signatáři byli Tesla CEO Elon Musk a spoluzakladatel Apple Steve Wozniak – uvedli potenciál AI uniknout lidské kontrole, učinit pracovní místa zastaralými, a “ nahradí ” lidské bytosti jako potenciální výsledky jejího dalšího vývoje. Další kritici AI šli dále, spolu se spoluzakladatelem Eliezer Yudkowsky byl Machine Intelligence Research Institute ( MIRI ) varování minulý týden to “ doslova každý na Zemi zemře ” pokud se AI vyvíjí do bodu, kde je “ nezůstane omezen na počítače. ”

AI on the Edge — An AI Nerd Series |#01-Pilot | by RAD’s Musings …

Dopis výslovně doporučil, aby laboratoře AI přestaly trénovat své systémy nad možnosti jazykového modelu OpenAI GPT-4, který – podle svých tvůrců – již může překonat 90% lidí na simulované barové zkoušce a skóre v 93. percentilu na SAT čtení zkoušky.

Musk byl časným finančníkem OpenAI a od té doby se stal skeptikem, zatímco Gates měl později poskytnout podporu, ale objevil se jako evangelista AI. Společnost Microsoft spolupracovala s OpenAI v roce 2019 a předala firmě $ 1 miliardu na vybudování umělé inteligence na lidské úrovni na své cloudové výpočetní platformě Azure a softwarový gigant oznámil další investice až $ 10 miliard v OpenAI v lednu.

“Věk AI začal,” Gates napsal v blogový příspěvek minulý měsíc, publikovaný den před Muskovým dopisem. AI “ změní způsob, jakým lidé pracují, učí se, cestují, získávají zdravotní péči a spolu komunikují, ” pokračoval a tvrdil, že tato technologie pomůže učit znevýhodněné děti, pomáhat lékařům pracujícím v chudších zemích a bojovat proti změně klimatu, ačkoli nevysvětlil přesně, jak by to zvládlo tento úkol.