Morrestovo okénko nevraživosti, aneb Si vis pacem, para bellum!

Je konec roku, klid a mír, tedy jak kde, ale nic se neděje, protože nás se ta podivná ukrajinská válka ani v nejmenším netýká, nejsme progresivisté, abychom truchlili za banderovce, co je na smrt vede herec na koksu.

Válka, které se s Novým rokem začneme nedobrovolně účastnit, je válkou ekonomickou, válkou vlády proti vlastnímu obyvatelstvu.

Žijeme ve středu Evropy, kontinentu, který kráčí vstříc klinické smrti. Energie jdou na strop, příjem se ani nehne, ještě že jsem letos stihl vyměnit plynový kotel za dřevouhelný Atmos a na zahradě nám odpočívá 60 metrů dřeva, na baráku se časem zhmotní 30m2 Tombeho stěna a 20 FV panelů bude připojeno k 35 kWh baterce, v garáži je k montáži připraven 300 litrový bojler pro napojení na topný a solární okruh, hned vedle něj mám pár set litrů nafty, až nám v únoru Rusko odstaví Družbu a Slovnafťáci zabalí výrobu paliv, budou se hodit. Co se potravin týče, držíme si zhruba 3 měsíční zásobu jídla, kterou rotujeme.

Proč to sem píšu? Jsem fatalista, vím, že jsou věci, které neovlivním, vím, že jsou věci, které ovlivnit musím. Je to můj osud, který snad dojde k naplnění. To, co mohu ovlivnit, to se ovlivnit snažím. Je potřeba přežít příštích 7 let v co největším počtu, je potřeba se odtrhnout od těch, se kterými nesouhlasím. Je potřeba dělat vše proti nařízením, která se na nás hrnou, tak to berte jako návod na částečnou soběstačnost. Čím více lidí bude připraveno na následující krizi, tím dříve odezní. Čím více budeme soběstační, tím měně budeme vydíratelní.

Je nejvyšší čas pro sdružování občanů se stejnou hodnotovou orientací, komunikace s druhým břehem je díky mediálním manipulacím nemožná, je potřeba se postarat o lidi se stejným názorem, kteří si sami poradit nedovedou. Nabídnout pomocnou tlapku a radu, podělit se o zkušenosti, vytvořit síť aktivních, stejně smýšlejících lidí.

Vláda se o nás nepostará, ostatně za vtip roku považuji výrok jakéhosi imbecila ze Strakovky. „Nenecháme vás padnout.“ Tohle nám s úsměvem řekne blb, co si za nás, za všechny, vypůjčí peníze a pak je pošle na Ukrajinu.

Tady to nemůže dopadnout dobře, školství nám po inkluzivním šílenství produkuje pololobotomy, do funkcí se dostaly bezcharakterní kreatury. Je čas jít cestou paralelní společnosti, paralelního světa s minimálním průnikem. Podporovat české zemědělce, propagovat směnné obchodování a lokální ekonomiku.

Velká města jsou ztracena, v případě výpadků energií a zásobování tam bude nebezpečno, zima a hlad. Venkov má jistou výhodu, produkuje jídlo, což je komodita, která bude v příštích letech nejvíce omezována. Kdo můžete, chovejte slepice, králíky, prasata, morčata a kozy, pěstujte si třeba na balkóně zeleninu a ovoce.

Co nezpracujete, vyměňujte se sousedy. Bez dobrých sousedských vztahů nepřežijete. Je to soused, který hlídá Váš byt či dům, když nejste doma. Bude to soused, kdo Vám přijde na pomoc, až se zvedne kriminalita.

Snažte se neztratit optimismus a fyzickou sílu, obojí budete potřebovat, až to poleze z úzkých do tenkých. Hledejte kolem sebe souvěrce, jen ten kdo hledá, bude sám nalezen.