The MIT Technology Review nedávno zveřejnil článek o tom, jak robotický vysavač Roomba řady J7 od iRobotu pořizoval snímky lidí uvnitř jejich domovů, v jednom případě ženy sedící na záchodě, a tyto snímky skončily na internetu na Facebooku.

iRobot je největším světovým prodejcem robotických vysavačů a Amazon.com je nedávno koupil za 1,7 miliardy dolarů.

Zachycené obrázky, které se dostaly na Facebook, byla chyba, jak článek jasně vysvětluje, a údajně se to nestalo s jejich komerčně dostupnými iRoboty, ale ze „speciálních vývojových robotů s hardwarovými a softwarovými úpravami“, které dostali uživatelé, kteří souhlasili s povolením datové toky, které mají být shromažďovány za účelem školení jejich AI (umělé inteligence).

Vítejte v Brave New World of AI. Veřejnost byla technokraty vymývána tak, aby si myslela, že umělá inteligence je „chytrá“ a že jednoho dne její inteligence převýší tu lidskou.

Ale ve skutečnosti je umělá inteligence HLOUPÁ, protože navzdory použití slova „inteligence“ s tímto druhem softwaru je jen tak dobrá jako data dodaná a naprogramovaná těmi, kdo ji vyvíjejí, a proto NIKDY nepřekročí inteligenci lidských bytostí.

A lidská inteligence se také dramaticky SNIŽUJE, protože tolik lidí pošetile souhlasilo s injekcí experimentálních výstřelů z biologických zbraní, což vedlo k obrovskému nárůstu neurologických poruch.

Sám jsem bývalý počítačový programátor a technolog a pozoroval jsem, jak se tato technologie v průběhu let vyvíjela, a umělá inteligence je náchylná ke všem chybám, selháním, pádům, možnosti hacknutí, které obsahuje každý jiný softwarový systém, např. tento příklad s robotickými vysavači jasně ukazuje.

Pokud nechcete, aby ve vaší domácnosti „chytrá“ zařízení (která „chytrá“ vůbec nejsou!) shromažďovala váš hlas a obrázky, které se mohou šířit přes internet, VYPNĚTE SI WIFI A BLUETOOTH u vás doma. A ve vašem autě!

A jak jsem psal celý rok 2022, technologie padá a selhává, nevyvíjí se a nezlepšuje. Stejně jako ve zbytku ekonomiky existují problémy s dodavatelským řetězcem a pracovní silou, které ovlivňují Big Tech, a po letech šílených úrovní masivního kapitálu vloženého do Big Tech to tady začalo v roce 2022 praskat, protože bublina praskla.

Zde jsou ztráty 6 největších technologických společností v roce 2022:

1. Apple
31. prosince 2021: 2,96 bilionu dolarů
29. prosince 2022: 2,14 bilionu dolarů

2. Amazon
31. prosince 2021: 1,73 bilionu dolarů
29. prosince 2022: 916,7 miliardy USD

3. Microsoft
31. prosince 2021: 2,46 bilionu dolarů
29. prosince 2022: 1,71 bilionu dolarů

4. Meta (Facebook)
31. prosince 2021: 876,5 miliardy USD
29. prosince 2022: 294,8 miliardy USD

5. Alphabet (Google)
31. prosince 2021: 1,8 bilionu USD
29. prosince 2022: 1,05 bilionu USD

6. Tesla
31. prosince 2021: 1,1 bilionu USD
29. prosince 2022: 373,6 miliardy USD

Zdroj

Jak jsem již dříve uvedl, myšlenka plně autonomních samořídících vozidel je nyní po letech snažení a investovaných a ztracených miliardách dolarů MRTVÁ.

Ukázalo se, že AI nakonec nemohla přijít na to, jak zatočit doleva, když se pokouší řídit auto bez lidského zásahu. Takže po desetiletích slibů, že umělá inteligence dokáže všechny tyto úžasné věci a vyvine se do formy inteligence, která je vyšší než lidé, většina nyní náboženství umělé inteligence opustila (což byla skutečná věc!).

Takže i když nahrazení lidí umělou inteligencí a roboty není něco, čeho bychom se měli bát, shromažďování dat a ztráta soukromí je skutečným nebezpečím, které Technokraté představují, a to je absolutně něco, co každý potřebuje, aby se vědomě snažil bránit a podnikl opatření k odstranění nebo snížení expozice vašeho soukromého života a online aktivit.

Pokud jste ještě neviděli rozhovor s informátorem ze Silicon Valley Amanem Jabbim od Maria Zeee, který jsme zveřejnili minulý měsíc, toto je nutné zhlédnout, abyste pochopili, kolik dat se o nás v dnešním propojeném světě shromažďuje:

Vaše data, včetně vašich online aktivit a všeho, co sdílíte, lajkujete, klikáte a prohlížíte na sociálních sítích, jsou k prodeji tomu, kdo nabídne nejvyšší nabídku.

Pozor na Substack

Jedno z největších nebezpečí pro potenciální online sledování, které jsem v minulém roce viděl, je v obrovském množství poskytovatelů obsahu v Alternative Media, kteří přesunuli svůj obsah na platformu Substack.com.

Stejně jako Twitter, který se snaží nalákat vydavatele konzervativců a Alternative Health zpět na svou platformu, pravděpodobně s cílem monitorovat a sledovat každého, kdo je sleduje, stejně tak mohou dělat totéž i Technokraté, kteří provozují Substack.

Substack.com je pro autory a vydavatele pohodlný způsob, jak spravovat a zpeněžit svůj obsah.

Ale za jakou cenu?

Elizabeth Dwoskin, která píše pro Washington Post, si na začátku roku stěžovala, že Substack vydělává miliony dolarů na „antivakcinačním obsahu“, který byl zakázán na velkých sociálních sítích, jako je Twitter a Facebook, a přešel na Substack.

Za Substackem jsou však velcí investoři Big Tech ze Silicon Valley, včetně některých stejných investorů za weby Big Tech Social Media.

Venture Capitalist Andreessen Horowitz údajně v roce 2019 poskytl 15,3 milionu dolarů na financování série A pro Substack. (zdroj)

V roce 2011 Andreessen Horowitz údajně investoval 80 milionů dolarů do Twitteru a stal se tak první firmou rizikového kapitálu, která držela akcie všech čtyř nejhodnotnějších soukromých společností sociálních médií té doby: Facebook, Groupon, Twitter a Zynga. (zdroj)

Když Elon Musk na začátku tohoto roku přistoupil k nákupu Twitteru, Andreessen Horowitz poskytl dalších 400 milionů dolarů jako jeden ze spoluvlastníků Twitteru. (zdroj)

Zkusil jsem se přihlásit k odběru několika autorů Substacku, a když vám jejich newsletter dorazí e-mailem, ke všem odkazům v e-mailu jsou připojeny sledovací kódy Google. Takže minimálně vím, že Substack zpřístupňuje data Googlu.

Zde je seznam osobních údajů, ke kterým společnost Substack připouští:

Jaké informace Substack shromažďuje?

Shromažďujeme a zpracováváme osobní údaje o vás, když s námi a našimi službami komunikujete, a také když se přihlásíte k odběru kterékoli z našich placených nebo neplacených služeb. To může zahrnovat:

vaše jméno a příjmení;

Vaše emailová adresa;

Vaše telefonní číslo;

vaše platební údaje (včetně fakturační adresy, údajů o kreditní kartě, kde u nás nakupujete);

vaši polohu a/nebo poštovní adresu;

vaše fotografie;

vaše marketingové preference, včetně všech souhlasů, které jste nám udělili;

informace související s prohlížečem nebo zařízením, které používáte k přístupu na naše webové stránky (včetně vaší IP adresy);

jakékoli informace, které od vás shromažďujeme online a udržujeme je ve spojení s vaším účtem, jako je vaše uživatelské jméno a heslo;

stav vašeho přihlášení k odběru newsletterů Substack;

jakékoli další informace, které nám poskytnete při komunikaci s námi.

Informace o používání našich webových stránek shromažďujeme také prostřednictvím souborů cookie. (zdroj)

Naučte se používat RSS čtečku (feed) k rozvoji vašeho soukromého zpravodajského kanálu

Dobrou zprávou pro ty, kteří si chtějí chránit své online soukromí a nepřihlašovat se k odběru newsletterů Substack, je, že ke shromažďování nových příspěvků od vydavatelů Substacku můžete použít čtečku RSS.

V roce 2020 jsem publikoval článek o tom, jak vyvinout vlastní zpravodajský kanál pomocí RSS a čtečky RSS.

Jako čtečku RSS stále používám bezplatný open source program Mozilla Thunderbird. Další možností je webový prohlížeč Vivaldi, který má také RSS čtečku.

Odhlásil jsem odběr všech newsletterů Substack, k jejichž odběru jsem byl přihlášen, a místo toho jsem je přidal do své RSS čtečky.

Je to velmi jednoduché a sami Substack vám zde dokonce ukážou, jak to udělat .

Zdroj RSS pro vaši publikaci najdete na https://your.substack.com/feed.

Nahraďte „vaše“ názvem vaší publikace Substack.

Takže například newsletter Dr. Tenpenny’s Eye on the Evidence Substack je na adrese: https://drtenpenny.substack.com/ – a její RSS kanál je: https://drtenpenny.substack.com/feed. Toto je adresa URL, kterou byste přidali do své čtečky RSS.

Můžete to také udělat s mnoha video platformami vytvořením RSS kanálů pro video kanály namísto jejich předplatného, což umožňuje sledování.

Získejte soukromou e-mailovou adresu

Jsem ohromen tím, kolik vydavatelů a poskytovatelů obsahu v Alternative Media stále používá „bezplatné“ e-mailové služby poskytované společností Big Tech. Chápete, že když používáte Gmail, vlastněný Googlem, nebo Yahoo, vlastněný Microsoftem, souhlasíte s tím, že jim umožníte ukládat a v podstatě vlastnit VŠECHNU vaši e-mailovou komunikaci?

Proč bys to dělal? Už je to více než rok, co jsem úplně přestal posílat e-maily lidem s těmito bezplatnými e-mailovými adresami Big Tech a Gmail je nejhorší. Ve většině případů odmítám odpovědět na e-mail od kohokoli, kdo mi pošle e-mail s e-mailovou adresou Gmail.com nebo s e-mailovou adresou společnosti Microsoft, jako je Yahoo a Hotmail.

Proč bych chtěl posílat svou soukromou e-mailovou korespondenci svým nepřátelům?

Pořízení vlastního názvu domény nestojí tolik a poté můžete mít svou vlastní soukromou e-mailovou adresu.

Jen se vyhněte Godaddy.com jako svému registrátorovi, když vybíráte název domény. Mají největší podíl na trhu registrovaných doménových jmen. A vyhněte se Amazon Web Services pro svůj hosting.

Doporučuji Epik, protože se zaměřují na soukromí a během několika posledních let se ukázali být proti cenzuře Big Tech.

Pravda se v dnešní době stává vzácnou komoditou a můžete se vsadit, že Big Tech v roce 2023 rozšíří své techniky shromažďování dat a sledování a snaží se vymýtit a odstranit pravdu, kdekoli mohou.

Neusnadňujte jim práci používáním jejich produktů a předáváním svých soukromých dat!

Když popisují své produkty, buďte si zvláště vědomi jejich „buzzových slov“, jako jsou „chytrý“ a „inteligentní“. „Inteligentní“ domácnost je taková, která je připojena k jejich systému a umožňuje jim volný přístup k vašemu osobnímu životu prostřednictvím všech vašich „chytrých“ zařízení, jako jsou „chytré“ vysavače v příběhu výše. Pro ně a jejich chytré marketingové techniky je „chytré“ získat přístup k vašim cenným datům, ale pro vás je to HLOUPÉ, pokud tomu propadnete.

Jediná věc ve vaší domácnosti, která by měla být připojena k internetu, pokud vůbec něco, by měl být počítač pomocí ethernetového kabelu zapojeného do vašeho modemu nebo routeru. Přečtěte si, jak vypnout Wifi na routeru.

A vyjměte baterii z vašeho mobilního telefonu, když jej nepoužíváte, pokud se rozhodnete vůbec nějakou používat, nebo ji vložte do Faradyho tašky. Pokud jde o sledování a sledování společnosti Big Tech, váš mobilní telefon je váš nejhorší nepřítel číslo 1 .