counter free hit invisible
Středa, 5 října, 2022
5.5 C
Czech Republic

Jakákoliv cenzura vždy nahrávala tyranům a státním vladařům

Ze světaJakákoliv cenzura vždy nahrávala tyranům a státním vladařům

Již na jaře 1933 vznikly seznamy „neněmeckých“ knih. 10. května 1933 bylo spáleno více než 25 000 knih od autorů jako Einstein, Freud a Hemingway, zatímco Němci zpívali kolem plamenů. Když se Helen Keller dozvěděla, že její knihy byly spáleny, odpověděla: „Tyranie nemůže porazit sílu myšlenek“. Aby se vyhnuli pálení knih, někteří Němci se uchýlili k tarnschriften, maskující nelegální knihu jako vlídnější knihu. (Jeden projev Josifa Stalina byl označen: „Jak ochránit brambory před mrazem.)

Joseph Goebbels byl kromě toho, že byl ministrem propagandy, zodpovědný za velkou část cenzury. Byl sledován téměř každý aspekt života – hudba, zprávy a dokonce i soukromá konverzace. (Bylo považováno za vysoce nezákonné dokonce dělat vtipy na Hitlerův účet.) Kromě toho byly školy vysoce cenzurovány, což vytvořilo generaci dětí vychovaných k lásce k Fuhrerovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Další články

Vlastenecké Česko

Shromáždění České republiky

Ostrava / Masarykovo náměstí

Přijďte říct svůj názor, u nás dostane prostor každý!

Děkujeme všem skutečným vlastencům za obnovu České republiky, nezávislosti na jiných zemích s ryze vlastní soběstačností na prvním místě!

- KTV Live (Facebook)
- KTV Live (Twitter)
- KTV Live (Youtube)

Sledovat

Komentáře

Přejít k navigační liště