counter free hit invisible
Středa, 5 října, 2022
5.5 C
Czech Republic

MIP 36 Letošní zdražování je už 24%! Průměrný občan letos zaplatí o 60 000 více než loni! Vláda se ale lidem za to směje!

Z domovaMIP 36 Letošní zdražování je už 24%! Průměrný občan letos zaplatí o 60 000 více než loni! Vláda se ale lidem za to směje!

Vláda českých lidojedů Petra Fialy se včera za potlesku českých masmédií pochlubila, že se občané už nemusí bát letošního zdražování, protože vláda vymyslela Deštník proti drahotě! Vláda českých lidojedů z ODS, STAN, KDÚ-ČSL a Pirátů si myslí, že když občanům rozdělí 100 miliard korun, tak problém s drahotou vyřeší! Vládnímu plánu jsme se zasmáli, a hned jsme vypočítali, jak Vás zase česká vláda klame! Naše přepočítaná čísla z vlastních vládních statistik českých lidojedů usvědčují vládu ze zlodějiny na českých občanech. Posuďte sami:

Letos v dubnu je v Česku pro české občany život dražší o 24%, než byl loni! Jenom díky tomuto zdražení vybere letos česká vláda od českých občanů jenom na jediné dani DPH o 111 miliard CZK více, než vybrala loni! Čeští občané ale budou muset letos díky tomuto zdražování zaplatit v obchodech a při platbách za faktury (energie) o 652 miliard CZK více, než platili loni, a přitom si nepořídí nic navíc, než si pořídili loni! Průměrně jeden český občan bez rozdílu věku bude muset zaplatit o 60 000 CZK více než loni. (Rodiče zaplatí za děti! Průměrná rodina 2+2 tak bude muset letos zaplatit o 240 tisíc CZK víc než zaplatila loni!)

Vládní Deštník proti drahotě je směšná mediální akce, která má zmást Ovčany! Polovinu Deštníku proti drahotě představuje zvýšení důchodů, které se nefinancuje z peněz vybraných z DPH, ale z vybraného důchodového pojištění! Z uvedeného plyne, že česká vláda vybere letos od občanů i od důchodců o 111 miliard na dani DPH víc než loni, ale občanům z nich vrátí jenom 50% v rámci své mediální akce deštník proti drahotě! (Kam zmizí zbývajících 50%, můžete hádat dvakrát!)

Důchodců je podle vlády celkem 2,9 milionu. Vláda jim letos průměrně zvýší důchody o 16 200 CZK ročně! Díky letošnímu zdražení ale důchodci zaplatí vládě jenom na dani DPH o 10 200 CZK ročně víc než loni! Jenom díky letošnímu zdražení budou muset důchodci zaplatit o 60 000 CZK více než loni. Jistě důchodci jsou skromní a neutrácí tolik jako normální průměrní pracující občané, ale i tak ta čísla budou hrozná, a vláda se nemá čím chlubit – Deštník proti drahotě je špatný vtip! A to se ještě bude zdražovat, třeba proto, že z Ruska neproudí plyn do EU přes Ukrajinu, která jeden plynovod předevčírem uzavřela.

Navíc svádět současné zdražování na minulou vládu Andreje Babiše je sprostý lidojedský podraz. Babišova vláda se současným zdražováním nemá nic společného – a to nemám rád Babiše, ale je to tak! Jestli Babiš za něco může, tak za to, že včas nevyházel 25% úředníků a neodstavil neziskovky od veřejných peněz. Fiala tohle neudělá, protože jde o jeho voliče. Česko stejně jako celá EU, tak díky těmto zbytečným vyžírkám bude stále méně a méně konkurenceschopné čínskému a asijskému průmyslu. Skončí to krachem Evropy, pokud se okamžitě nepustíme do modernizace ekonomiky, místo nesmyslného válčení!

Stručné vysvětlení výpočtu výše uvedených čísel:

  • Podle zákona mají podnikatelé nárok na vrácení DPH, které zaplatili – DPH tedy platí takřka pouze občané!
  • Od 1.1.2022 do 30.4.2022 Česká republika vybrala od občanů celkem 168 miliard CZK. Za stejné období loňského roku vybrala Česká republika od občanů ovšem jenom 136 miliard CZK. Letos tedy došlo k nárůstu výběru DPH o 24%! Vzhledem k tomu, že letos občané nenakupovali více zboží a služeb než loni, je zřejmé, že o 24% vyšší výběr daně DPH od občanů byl způsoben inflací (zdražováním!) jejich životních potřeb.
  • Za celý rok 2021 vybral Český stát od občanů 464 miliard korun. Pokud zdražování přestane (tak to nebude!) – vybere český stát letos od občanů díky zdražení, ke kterému už došlo celkem 575 miliard CZK! (+111 miliard,+24%) Vzhledem k tomu, že zdražování bude pokračovat, vybere stát od občanů ve skutečnosti mnohem více!
  • DPH platí občané za vše, co si koupí, včetně služeb jako jsou kadeřník, návštěva kina, nákup léků, faktura za elektřinu! Čím vyšší je cena, tím větší částku občan na DPH státu zaplatí! DPH občané platí ve třech sazbách – 21% (elektřina a plyn, takřka všechno zboží)  15% (potraviny) a 10% (léky). Průměrná výše všech daní DPH vybíraných od občanů je zhruba 17%.
  • Protože český stát ze všech plateb občanů za všechny jejich nákupy vybere zhruba 17% jejich celkové útraty – činila celková útrata všech občanů Česka v roce 2021 (loni) 2 biliony 730 miliard, a letos bude při zdražení 24% už činit 3 biliony 382 miliard. Z čehož plyne, že díky současnému zdražení budou muset všichni občané letos utratit o 652 miliard korun více než loni, aby měli stejnou životní úroveň! Z čehož plyne, že letošní zdražení vytáhne z peněženky každého českého občana navíc průměrně 62 000 CZK! A že vláda, díky tomuto zdražení  vybere od každého občana jenom na dani DPH  průměrně o 10 200 CZK více než loni!

Co dělat? Na podzim budou volby – nevolme tedy lidojedy!

Mějte hezký den!

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtete. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.

Zdroj: 1

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Další články

Vlastenecké Česko

Shromáždění České republiky

Ostrava / Masarykovo náměstí

Přijďte říct svůj názor, u nás dostane prostor každý!

Děkujeme všem skutečným vlastencům za obnovu České republiky, nezávislosti na jiných zemích s ryze vlastní soběstačností na prvním místě!

- KTV Live (Facebook)
- KTV Live (Twitter)
- KTV Live (Youtube)

Sledovat

Komentáře

Přejít k navigační liště