První kolo voleb chystá utratit tato skromná žena 40 milionů korun. Kdo jí to asi platí?*

No tak třeba Zelený pokrytec a ultra levičák, co zbohatl na letecké dopravě Hlavenka*. Taky spoluzakladatel finančně poradenské skupiny Partners Petr Borkovec. Někdejší šéfka společnosti Deloitte. Dalším sponzorem je také Constantin Kinský, bývalý bankéř a vlastník panství ve Žďáru nad Sázavou.

Zajímavé jsou i dary od herních vývojářů z Amanita Design a Kovářika z Factoria.

Jedním z hlavních aktérů kampaně je ovšem její manžel Robert Neruda, partner jedné z největších právních kanceláří v zemi Havel a Partners. Když je člověk špičkový právník, má kontakty na sponzory.

Mezi spolupracovníky Nerudové patří Jan Králík, který v minulosti pracoval pro iniciativu Rekonstrukce státu a byl také koordinátorem prezidentské kampaně Michala Horáčka. Nerudová také spolupracuje s PR manažerem Josefem Koukolíčkem, bývalým ředitelem komunikace televize Nova. Digitální komunikaci v týmu má na starosti Vilém Franěk, bývalý marketingový manažer Mall TV.

Hezký projekt bohatých právníků, miliardářů a salónních levičáků. A důkaz, že když jsou peníze, jde u nás všechno. I udělat z neznámého člověka jednoho z favoritů kandidatury na prezidenta.

A taky ukázka jak se dělá opravdová kampaň a co to obnáší pro všechny ty pošahané narcise a exoty co kandidují taky.

Danuše Nerudová je produkt.

Něco jako jogurt, nebo sušenky Oreo. Při nákupu nezáleží na obsahu, ale na obalu a PR kampani. Je stejná, nebo horší než všechny ostatní jogurty a sušenky, ale stojí za ní bohatý korporát a nechá si natočit hezkou reklamu, kde smějící se lidé poukazují na to, že je tam o 20% více ovoce (dříve představovalo 1% obsahu, dnes 2%) a 0,01% tuku (dříve 0,03%) a je ještě více jogurtovější. Za 8,50 ve slevě v Albertu. Jo a pod víčkem naleznete kartičky Star Wars…

Hned vedle v regálu při tom stojí mnohem lepší, zdravější a 2x větší balení BIO jogurtu, kde obsah ovoce není 2% ale opravdu 20%, ale jehož výrobce nemá na to platit si reklamu v televizi a dávat k tomu dárečky od Disneye.

A tak si všichni koupí radši Danuši.”

AKTUALIZOVÁNO:

Nerudová porušovala, co mohla…