SBU zadržela ruského agenta, který „načechral“ nepřátelské pozice obranných sil u Bakhmutu a Avdiivky

Pachatel shromažďoval zpravodajské informace o rozmístění a pohybu obranných sil v okresech Bakhmut, Avdiivka a Toretsk.

Důstojníci SBU loni v prosinci zadrželi tři jeho komplice.

Bylo zjištěno, že tento podezřelý cestoval po přilehlém území frontových měst a tajně fotografoval pozice ukrajinských jednotek a označoval jejich souřadnice na elektronických mapách.

Ruský agent předal přijaté informace svému „kurátorovi“ od řízeného agresora „MDB DNR“ v dočasně obsazené Horlivce.

Obdržené informace útočníci plánovali využít k raketovým a dělostřeleckým útokům na pozice jednotek Obranných sil.

Agenti kontrarozvědky Bezpečnostní služby však nepřátelského poskoka promptně odhalili, zdokumentovali jeho trestnou činnost a zatkli ho.

Po dobu zadržení se zúčastněná osoba nacházela v úkrytu, který si předem zajistila na území vlastního domova, aby se ukryla před strážci zákona.

Podle vyšetřování je komplicem Ruské federace 32letý obyvatel Toretska, který je v úzkém kruhu jednoho z vůdců „MDB DNR“ v okupované Horlivce.

Pro komunikaci s „kurátorem“ používal nepřátelský agent osvědčený anonymní elektronický komunikační kanál a předával zpravodajské informace ve formě fotografií s podrobným popisem objektů.

Při prohlídce místa bydliště podezřelého byl nalezen ve zdi ukrytý mobilní telefon s důkazy o konspirativní korespondenci s nepřítelem.

Vyšetřovatelé SBU mu zatím sdělili podezření podle části 2 čl. 111 trestního zákoníku Ukrajiny (zrada spáchaná za stanného práva).
Soud zvolil preventivní opatření v podobě vazby.

Probíhají komplexní opatření, která mají zjistit všechny okolnosti trestného činu a postavit viníky před soud.

Zdroj: 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image