Biometrické údaje a dohled: DNA je považována za “konečný globální průkaz totožnosti”.

Je nebezpečné, aby se lidská DNA dostala do nesprávných rukou, protože odhaluje všechny vaše genetické predispozice. A DNA nelze měnit, což zajišťuje “celoživotní neměnnost”.
Nyní existují zařízení pro sekvenování DNA, která mohou rychle vytvářet profily DNA (DNA ID) kdekoli pomocí mobilních zařízení a plně automatizovaných procesů, a ti, kdo jsou u moci, sledují DNA jako potenciální globální ID.

Vaše DNA je pro technokraty cennější než zlato, protože tvoří neredukovatelnou strukturu veškerého života na planetě.

DNA může být zneužita a použita proti vám
Vždy buďte skeptičtí bez ohledu na humbuk kolem DNA jako globálního ID. Mějte se na pozoru před údajně prospěšnými výsledky globálního ID DNA.

Biometrická identifikační řešení se pevně usadila ve vašem každodenním životě, ať už při bezpečnostních kontrolách na letištích nebo prostřednictvím rozpoznávání obličeje v chytrých telefonech. Další generace však již čeká.

Nové postupy založené na DNA mohou údajně zajistit přesnou identifikaci osob a pozvednout ochranu údajů na zcela novou úroveň.

Metody založené na DNA byly nejdéle vyhrazeny pro forenzní práce, jako je definitivní identifikace obětí katastrof nebo určování stupňů příbuznosti.

S technologickým pokrokem se však nejnovější generace řešení pro potvrzování totožnosti bude propagovat jako vhodná pro použití ve veřejných službách. To je vývoj s velkými výhodami, protože pro občany je prokázání vlastní totožnosti klíčem ke státním dávkám, vzdělání a mobilitě – alespoň teoreticky.

Ve skutečnosti však mnoho lidí na celém světě stále nemá legální identitu, kterou by bylo možné ověřit pomocí dokladů, jako je rodný list nebo cestovní pas. Mnozí budou tvrdit, že právě zde přichází ke slovu potenciál nezměnitelné a jedinečné DNA, která může v případě pochybností někdy jednoznačně identifikovat člověka.

Vzhledem k tomu, že DNA je hypoteticky považována za celosvětový průkaz totožnosti, najdou se tací, kteří budou tvrdit, že nová generace metod založených na DNA nabízí v této oblasti několik dalekosáhlých pokroků.

Navzdory novosti této myšlenky není identifikace osob na základě DNA novým vynálezem. Ale zatímco forenzní odborníci tuto metodu používají již od 80. let 20. století, vysoce automatizované postupy jsou k dispozici teprve v posledních letech.

S využitím nejnovějších technologií mohou certifikovaná řešení “Rapid DNA Technology” vytvářet profily DNA (identifikace DNA) kdekoli a ve velmi krátkém čase pouze pomocí mobilních zařízení a plně automatizovaných procesů. Tyto procesy nevyžadují žádné speciální technické nebo vědecké znalosti a údajně zaručují bezeztrátové generování dat.

Identifikace pomocí DNA je považována za technologii identifikace budoucnosti

Navzdory těmto navrhovaným přínosům si široká veřejnost nadále spojuje odběr vzorků DNA především s jejich využitím v oblasti trestního práva.

Z toho plynoucí skepse vůči metodám založeným na DNA je pochopitelná, je však nutná nová klasifikace a hodnocení, které musí probíhat za pomoci vzdělávání a transparentnosti.

Zastánci prosazování DNA jako globálního identifikačního prostředku argumentují tím, že identifikace pomocí DNA je anonymnější a přesnější než jiné biometrické metody, což může vést ke “zcela nové úrovni ochrany údajů”.

V minulosti byly podobné výhrady vůči porovnávání otisků prstů nebo skenování oční duhovky, ale veřejné mínění se v průběhu let změnilo. Zatímco někteří zůstávají skeptičtí, jiní biometrickým postupům při odemykání svých chytrých telefonů důvěřují a cítí se s nimi bezpečně.

Ti, kteří jsou u moci, veřejnosti říkají, že totéž se stane i v případě identifikace DNA, zejména pokud budou trvat na hypotetickém zdůrazňování jejích údajných výhod a vysoké úrovně bezpečnosti, kterou tato technologie nabízí.

Navzdory tvrzení, že průkazy DNA jsou bezpečné a pohodlné, však musí mít obezřetní občané na paměti, že i to, co se zdá být bezpečným způsobem ukládání údajů a zachování anonymity uživatele, může být zneužito jednotlivcem nebo skupinou s vhodnými nástroji.

Budete kvůli pohodlí riskovat svou bezpečnost a soukromí?

Podívejte se na níže uvedené video a zjistěte, zda nemocnice kradou DNA všech lidí.

Zdroj: 1

DNEŠNÍ TRENDY

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image

© 2024 Deponativ.info - Blogy
Deponativ Blogy na sítích: Deponativ | Signal | Telegram | MeWe | VK | Youtube | Seznam | RSS