Komunistická Čína a Rusko Vladimira Putina se pokoušejí vytvořit „Nový světový řád“, ve kterém jsou pravidla světa stanovena v Pekingu a Moskvě místo Washingtonu, řekl pro Breitbart News litevský poslanec

Litevský politik Matas Maldeikis v exkluzivním rozhovoru pro Breitbart London varoval, že invaze Ruska na Ukrajinu je jen prvním krokem plánu na zvrácení mezinárodního pořádku.

“Všechno je koordinováno s Čínou,” řekl Maldeikis. „Putin se spolu s Čínou snaží vytvořit Nový světový řád, ve kterém jsou pravidla světa vytvářena v Pekingu a Moskvě. Ukrajina je jen součástí tohoto plánu. Tchaj-wan také.”

Přední litevský poslanec řekl, že věří, že výměnou za to, že Čína podpoří ruské pokusy získat kontrolu nad bývalým sovětským satelitním státem, Rusko by obratem dodalo ukrajinskou pšenici do Číny, která se v posledním roce potýká s nedostatkem potravin kvůli ničivým suchům.

Ukrajina má tragickou historii, kdy Rusko drancovalo své potravinové zdroje, přičemž miliony lidí zemřely hlady v hladomoru (smrt způsobená hladem) v letech 1932-33, kdy Stalinův Sovětský svaz zavedl brutální komunistickou kampaň za kolektivizaci zemědělství a dal Moskvě možnost. kontrolovat dodávky obilí.

Učenci se domnívají, že komunistický diktátor vyčerpal ukrajinské zásoby potravin, aby oslabil hnutí za nezávislost proti Sovětům. Rusko toto tvrzení zpochybňuje a skutečně popírá, že ke genocidě došlo, navzdory odhadům, že během holodomoru zemřelo 4–7 milionů Ukrajinců.

Maldeikis předpověděl, že pokud Ukrajina padne, Vladimir Putin okamžitě zatlačí a pokusí se dobýt další bývalé sovětské státy, jako je Moldavsko a Gruzie, a pak za „pět až sedm let“ znovu otestuje NATO tím, že půjde do pobaltských států, včetně domova Maldeikis. Litva, člen NATO a EU.

„Putin řekne prezidentovi USA – ať už to bude kdokoli –, že by mu měl dát Pobaltí, nebo použije atomové zbraně proti Evropě a Americe. Prezident pak bude muset rozhodnout“, zda by se Pobaltí mělo vzdát, předpověděl poslanec.

Poslanec Matas Maldeikis, který žil pod sovětskou okupací, než se Litva stala první sovětskou republikou, která vyhlásila svou nezávislost na komunistickém režimu, řekl, že pokud Ukrajina vydrží invazi po dobu jednoho měsíce, pak politicky „Putin bude v Rusku mrtvý“.

„Buďme realisté – nemůžeme pomoci vojenským zásahem, ale měli bychom jim pomoci zbraněmi. Musíme Ukrajině co nejvíce pomoci zbraněmi,“ řekl, „a modlit se za ukrajinské muže bojující za svobodný západní svět.

Litevský poslanec také řekl, že Západ by měl „donutit Moskvu finančně krvácet“ prostřednictvím zaměřování sankcí na ruské oligarchy a vyřadit zemi z mezinárodního platebního systému SWIFT.

V sobotu večer Spojené státy, Evropská unie a Kanada oznámily, že zakážou již sankcionované ruské banky v systému SWIFT.

Nakonec Maldeikis poznamenal, že situace na Ukrajině má význam pro budoucnost Tchaj-wanu. Jeho rodná země, Litva, je ve vleklé diplomatické a finanční bitvě s komunistickou Čínou poté, co  byla loni v létě otevřena de facto tchajwanská ambasáda ve Vilniusu.

Od té doby Peking uzákonil blokádu vstupu litevských výrobků do země a dokonce zablokoval výrobky vyrobené z litevských komponent, čímž litevský a německý průmysl vážně zatížil.

Maldeikis, který v listopadu vedl delegaci politiků z pobaltských států na Tchaj-wan, řekl Breitbart London: „Mezi Ukrajinou a Tchaj-wanem je příliš mnoho paralel na to, abychom je neviděli.“

„Rusko a Čína se dohodly, že se navzájem vrátí k útoku na Ukrajinu a Tchaj-wan. Rusko vidělo tuto příležitost a začalo válku a Čína na takové okno čeká,“ řekl.

Invaze na Tchaj-wan je logisticky obtížnější než Ukrajina, protože pevninskou Čínu od ostrova odděluje Tchajwanský průliv v Jihočínském moři, a proto by Peking musel provést invazi letecky a po moři místo po zemi, jako Rusko.

Kvůli rozbouřeným vodám po většinu roku je také omezené „okno“, kdy by Čína mohla podniknout útok, přičemž vody v průlivu se obvykle stávají splavnější v březnu – což vyvolává obavy, že Peking může rychle následovat Moskvu a přesunout se na Tchaj-wan. nadcházející týdny.

Přesto Maldeikis řekl, že režim Si Ťin-pchinga by měl znepokojovat zjevný boj Ruska o rychlé překonání ukrajinských sil v prvních dnech invaze, a řekl, že Čína možná nyní „chápe, že nemá dostatek vojenské síly, aby dobyla Tchaj-wan“.

DNEŠNÍ TRENDY

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The maximum upload file size: 256 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture.
Anti-spam image

© 2024 Deponativ.info - Blogy
Deponativ Blogy na sítích: Deponativ | Signal | Telegram | MeWe | VK | Youtube | Seznam | RSS